Depilacja — to usuwanie niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Najpopularniejsze miejsca depilowane to nogi, pachy, bikini, a nawet twarz. Metod usuwania owłosienia jest wiele. Wybraliśmy najpopularniejsze i zebraliśmy plusy i minusy depilacji. Tak by było Ci łatwiej wybrać metodę depilacji dla siebie odpowiednią.

Sposoby depilacji

1. Depilacja maszynką do golenia

Używanie maszynki do golenia jest nadal dość popularne. W drogerii jest spory wybór maszynek do golenia dla kobiet i mężczyzn. Ta metoda jest dość tania i nie wymaga wiedzy i umiejętności. Dużą zaletą tej metody depilacji jest szybkość. Cały proces depilacji zajmuje 5 minut. Niestety depilacja maszynką jest, mało trwała. Włoski zgolone szybko odrastają. Mogą pojawić się podrażnienia. Depilacja bikini maszynką do golenia może wywołać swędzenie. Maszynką do golenia można również bardzo łatwo się zranić.

2. Depilacja depilatorem elektrycznym

To również dość popularna metoda depilacji nóg głównie. Jest dużo skuteczniejsza od depilacji maszynką. Depilator usuwa włoski wraz z cebulkami. Co ma wpływ na dłuższy ich odrost. Dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się z gładkiej skóry. Niestety używanie depilatora może być bardzo bolesne. Wiele kobiet często po jego zakupie i wykonaniu pierwszej depilacji. Nie decyduje się na kolejne zabiegi. Wiele depilatorów obecnie jest wyposażone w nakładki chłodzące. Co może pomóc w zmniejszeniu bólu. Koszt depilatora to około 100 złotych. W zależności od modelu, jaki wybierzemy.

3. Depilacja pastą cukrową

Depilacja cukrowa to obecnie jedna z popularniejszych metod depilacji ciała. Zastosowanie depilacji cukrowej może być różne. Pastą cukrową możemy wykonać:

  • depilacje nóg
  • depilacje bikini
  • depilacje pach
  • depilacje twarzy

Pasta cukrowa jest znana od tysięcy lat na Bliskim Wschodzie. Zaletą depilacji cukrowej jest możliwość wykonania pasty w domu. Za pomocą cukru, wody, soku z cytryny. Do pasty cukrowej możemy dodać zioła. Które złagodzą podrażnienia po depilacji. Efekt depilacji pastą cukrowa jest trwały. To na pewno spora zaleta tej metody. Włoski usuwane są z cebulkami, co wydłuża czas wzrostu. Włoski są wyrywane zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, co nie uszkadza cebulek. Ta metoda nie powoduj wrastania. By wykonać depilacje, nie trzeba iść do salonu. Wykonasz samodzielnie depilację cukrową w domu. Jednak na jej wykonanie musimy przeznaczyć więcej czasu. Wykonana samodzielnie pasta nie uczula. Więc może być idealnym sposobem depilacji dla alergików. Pasta cukrowa nadaje się do depilacji bikini, tak samo jak depilacja woskiem.

By wykonać domową depilację, możesz również wybrać krem do depilacji. Również depilacja woskiem w domu jest dość popularna wśród kobiet. Depilacja woskiem jest tak samo skuteczna, jak depilacja cukrowa. Usuwa włoski wraz z cebulkami, wiec efekt depilacji jest długotrwały.

1 thought on “3 sposoby depilacji domowej.

  1. Jak widać możliwości na depilacje jest bardzo dużo. Jednak po takim zabiegu, ważna jest też odpowiednia pielęgnacja. Na senelle.pl/kosmetyki-dla-kobiet/ jest dostępna oferta jednej z polskich marek kosmetyków naturalnych. I z tego co widzę, mają dość dużo wyróżnień. Czy ktoś z Was może z tych kosmetyków korzysta i może podzielić się opinią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *