termomodernizacja

Termomodernizacja i oszczędność

W okresie zimowym właściciele domów regularnie ogrzewają swoje budynki. Czasem jednak mają  wrażenie, że ciepło ucieka, a tym samym koszty zużycia energii wzrastają. Szukając oszczędności i ekonomicznych rozwiązań natrafiamy na metodę termomodernizacji, która skutkuje zmniejszeniem kosztów eksploatacyjnych budynku. Polega ona na wprowadzeniu zmian, które ograniczą ucieczkę ciepła, oraz zapewnią bardziej energooszczędne ogrzewanie wnętrz, jak również wody użytkowej. Jest to szereg kompleksowych inwestycji takich jak ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymiana grzejników lub całkowita modernizacja systemu ogrzewania, wymiana okien czy kotła grzewczego.

Decydując się na termomodernizację trzeba konkretnie określić zakres działań i możliwości finansowe, a zaplanowanie określonych zmian powierzyć audytorowi energetycznemu. Określi on stan techniczny budynku i jego instalacji oraz wskaże konkretnie, co należy poprawić, by uzyskać najlepszy efekt.

Co daje termomodernizacja budynku

  • Niższe koszty ogrzewania- poprawiona efektywność energetyczna budynku, przy równoczesnym zminimalizowaniu kosztów za ogrzewanie. Oszczędność.
  • Poprawa estetyki zewnętrznej obiektu- poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych, nałożenie tynku, farby odpornej na zmienne warunki atmosferyczne, czy wymianie barierek balkonowych budynek staje się atrakcyjniejszy wizualnie, a tym samym wzrasta jego wartość w oczach inwestorów.
  • Polepszenie komfortu mieszkalnego domowników i stanu zdrowia- zostaje zlikwidowana wilgoć, która powoduje rozwój niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych, powodujących różne choroby. Suche ściany, bez oznak pleśni. Poprawa wentylacji, szczelności instalacji. Nagromadzone ciepło nie ucieka na zewnątrz.
  • Korzyści ekologiczne związane z ograniczeniem zużycia źródeł energii- rozwiązanie energooszczędne, które pozwala ograniczyć lokalne zanieczyszczenie powietrza oraz emisję dwutlenku węgla. Przyczynia się do spadku zanieczyszczenia powietrza powstałego w następstwie tzw. niskiej emisji.
  • Uproszczenie konserwacji instalacji grzewczej- zabezpieczenie i opracowanie dogodnych sposobów utrzymania i czyszczenia instalacji grzewczej.

Termomodernizacja to spore przedsięwzięcie i musi być przeprowadzona przez profesjonalistów mających doświadczenie w tego typu pracach. Pozwoli efektywnie zarządzać wytworzonym ciepłem i uzyskać kontrolę nad temperaturą w domu. Przynosi wymierne korzyści w postaci sporych oszczędności.

W przygotowaniu artykułu pomógł przedstawiciel firmy RemonTech będącej właścicielem sklepu internetowego https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *