Malowanie proszkowe. Co to takiego i ile kosztuje?

malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to bardzo często wykorzystywana metoda, jeśli chodzi o zabezpieczenie powierzchni. Używa się w tym przypadku specjalnych powłok kolorowych, które gwarantują użytkownikom wysoką trwałość i wydajność. W technice malowania proszkowego najważniejszym atutem jest stuprocentowe wykorzystanie farb, którymi posługują się specjaliści. Ponadto nie korzysta się z niebezpiecznych dla powierzchni rozpuszczalników. Cały proces jest bardzo bezpieczny i nie niesie za sobą szkód. Malować proszkowo można następujące elementy:

  • części samochodowe,
  • felgi,
  • bramy,
  • zderzaki,
  • balustrady, 
  • furtki.

Użytkownicy mają nieograniczone możliwości. Stosowanie techniki malowania proszkowego prowadzi do powstania jednolitej powłoki, która może przybrać zróżnicowany kolor.

Malowanie proszkowe – jak to wygląda w praktyce?

Malowanie proszkowe jest metodą, którą ludzie wybierają coraz chętniej, gdy chcą zabezpieczyć różnorodne powierzchnie. W procesie malowania proszkowego ważnym elementem jest utwardzenie uzyskanej powłoki, co następuje w tzw. obiegu zamkniętym. Żadna z substancji nie jest emitowana do atmosfery. Uzyskanej powłoki nie trzeba konserwować, wystarczy o nią dbać. Jest ona gładka, odporna i bardzo trwała, również jeśli chodzi o uzyskany kolor.

Malowanie proszkowe – ile trzeba zapłacić?

Usługa malowania proszkowego dzieli się na wiele rodzajów. Cena zależna jest przede wszystkim od tego, jakie elementy poddawane są takiej usłudze. W zdecydowanej większości przypadków zainteresowani zapłacą około 35-40 zł za metr kwadratowy, niezależnie od tego, czy będzie to stal surowa, czy też może wykonanie podkładu wraz z kolorem. Wszystkie szczegóły ustala się jednak ze specjalistami, którzy zajmują się realizowaniem takich usług. Z pewnością cena nie powinna przerosnąć możliwości finansowych klientów, a efekt będzie bardzo zadowalający. Informacje o kosztach malowania proszkowego w regionie najrozsądniej pozyskać z internetu. Wystarczy w okno wyszukiwarki wpisać hasło malowanie proszkowe cena, żeby uzyskać dostęp do wyników typu https://proszkowe-malowanie.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *