Poznaj dobrze olej z czarnuszki zimnotłoczony i sprawdź inne produkty Pi-nuts

olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki ma wiele właściwości prozdrowotnych. Największą ilość cennych składników i witamin zawierają oleje zimnotłoczone, niepoddawane działaniu wysokich temperatur. Wiele obecnie mówi się o tym, jak spożywanie tego typu olejów wpływa na osoby borykające się z alergiami. Olej z czarnuszki ma wpływ na łagodzenie objawów kataru siennego, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych, jak to jest w przypadku leków antyhistaminowych. Z jakich jeszcze względów warto go spożywać?

Właściwości oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki nie jest zbyt dobry w smaku. Jest gorzkawy, ale można go wypijać z domieszką ulubionego syropu, przykładowo z malin. Wówczas jego codzienne spożywanie na pewno przestanie być dla nas takim problemem. Olej ten bardzo dobrze wpływa również na stan zdrowia osób, które zmagają się z problemami układu pokarmowego. Jeśli mamy wrzody żołądka, dwunastnicy lub też refluks, z pewnością warto, abyśmy włączyli go do swojej codziennej diety. Spożywanie tego oleju chroni również organizm przed atakami bakterii Helicobacter pylori. Jest ona główną przyczyną chorób wrzodowych, dlatego warto profilaktycznie bronić się przed nią.

Ponadto olej z czarnuszki wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu, ciśnienia oraz cukru we krwi. Jeśli zmagamy się z cukrzycą, miażdżycą lub też innymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, wówczas na pewno jego spożywanie może wpłynąć pozytywnie na nasz ogólny stan zdrowia. Wszystko to natomiast dlatego, że olej ten zawiera nienasycone kwasy Omega -3, -6 i -9.

Olej ten spożywają najczęściej osoby dorosłe, ale mogą przyjmować go również kilkuletnie dzieci. Obecnie dużo mówi się na temat tego, jak dobrze zimnotłoczony olej z czarnuszki wpływa na odporność. Dzięki niemu w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę czy też przeziębienie, nasz organizm może skuteczniej się bronić. Szczególnie może być to ważne z punktu widzenia rodziców, których dzieci często przynoszą jakieś infekcje ze szkół oraz przedszkoli.

Olej z czarnuszki – sklep Pi-nuts

Olej z czarnuszki powinno się spożywać w postaci zimnotłoczonej, ponieważ jest on najbardziej wartościowy pod względem właściwości odżywczych. Tego typu produkt można zakupić na stronie sklepu Pi-nuts: https://sklep.pi-nuts.eu/produkt/olej-z-czarnuszki-tloczony-na-zimno/. Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży produktów naturalnych takich jak: oleje, chałwy, miazgi orzechowe, pasty orzechowe, orzechy pakowane, owoce liofilizowane, dodatki cukiernicze oraz aromatyczne kawy.